تبلیغات
بسم الله الرحمن الرحیم - بیلدربرگ؛ نشستی که کسی درباره تصمیمات آن چیزی نمی‌داند

نشست سالانه بیلدربرگ امسال در فاصله روزهای نهم تا دوازدهم ژوئن (20 تا 23 خرداد) در شهر درسدن آلمان برگزار شد.

در این نشست طیفی از مسایل جهانی رایزنی می‌شود. از انتخاب رئیس‌جمهور بعدی آمریکا تا پرداختن به چالش‌های جهانی از جمله بحران مهاجران از جمله مسایلی هستند که در کنفرانس امسال به آنها پرداخته شد.

همه ساله در این کنفرانس حدود 150 تن از سران جهانی شرکت می‌کنند. این کنفرانس در سال 1954 برنامه‌ریزی شد تا به این وسیله روابط میان آمریکا و اروپا تقویت شود. هر چند که نظریه‌پردازان بر این باورند که در این نشست محرمانه، تصمیم‌هایی درباره کنترل جهان گرفته می‌شود. برخی حتی پا را فراتر گذاشته و معتقدند که گروه بیلدربرگ سرپوشی برای اشرافی‌گری است.

گفته می‌شود که چین، روسیه، یونان،بحران اوکراین و تروریسم از دیگر مسایلی بودند که در کنفرانس امسال به آنها پرداخته شد. صدها تن از مخالفان این نشست با برگزاری تجمعی، شرکت‌کنندگان در نشست بیلدربرگ را به فساد متهم کردند و این گروه را با مافیا مقایسه کردند.

از جمله افرادی که در کنفرانس امسال شرکت کردند می‌توان به «فلیپ بریدلاو» فرمانده پیشین نیروهای آمریکایی در اروپا، «ویلیام برنز» رئیس بنیاد کارنگی، «هنری کیسینجر» رئیس انجمن کیسینجر و از بزرگترین نظریه‌پردازان دیپلماسی، «دیوید پترائوس» رئیس پیشین سازمان سیا، «ولفگانگ شویبله» وزیر دارایی آلمان، «محمت سیمسک» معاون نخست‌وزیر ترکیه،«یان کراین» رئیس دویچه بانک، «لوران فابیوس» وزیر خارجه پیشین فرانسه و «کریسیتین لاگارد» رئیس صندوق بین‌المللی پول اشاره کرد.

نشست بیلدربرگ نخستین بار در سال 1954 در هتل بیلدربرگ واقع در اوستربریک هلند برگزار شد.در این نشست هیچ بیانیه‌ای صادر نمی شود و از مذاکراتی که صورت می‌گیرد هم معمولا اطلاعات چندانی منتشر نمی‌شود با این حال شمار زیادی از مقامات سیاسی، اقتصادی و مالی در این کنفرانس شرکت می‌کنند.
طبقه بندی: اخرالزمان،

تاریخ : چهارشنبه 2 تیر 1395 | 08:30 ب.ظ | نویسنده : محمدرضا رضوی | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • تک باکس